Ile kosztują nakrętki?

Ile kosztują nakrętki

Nakrętki samohamowne to elementy, które są bardzo powszechnie wykorzystywane w wielu branżach – od motoryzacji, przez budownictwo, aż po przemysł. Nakrętki tego typu są wykonane z odpowiednio odpornych na niesprzyjające warunki materiałów, są także odpowiednio zbudowane, by spełniały swoją funkcję bezbłędnie i usprawniały tym samym pracę danej maszyny. Co warto wiedzieć o tego typu nakrętkach i jaka jest ich cena?

Nakrętki samohamowne – po co się je wykorzystuje?

Nakrętki samohamowne to inaczej nakrętki samokontrolujące lub samozabezpieczające. Ich specjalna konstrukcja pozwala na stworzenie stabilnego połączenia dla śruby, a tym samym wpływa to na niezakłócone i odpowiednie działanie wielu maszyn, w których stosuje się tego typu nakrętki. Nakrętki te posiadają poliamidową wkładkę, która wpływa na ich stabilność – dzięki temu nakrętka, a także śruba, nie luzują się ani nie odkręcają. Dodatkowo wkładka nylonowa (poliamidowa) zwiększa tarcie pomiędzy nakrętką a śrubą. Dzięki czemu odkręcenie nakrętki samohamownej wymaga użycia większej siły niż w przypadku zwykłych nakrętek. Wyciągnąć można więc bardzo trafny wniosek, iż nakrętki samohamowne stosowane są we wszelkich połączeniach, które wymagają szczególnej stabilności i mają być mocne.

Nakrętki tego typu stosowane są dość powszechnie w wielu branżach i w przemyśle. Mogą być one użyte wszędzie tam, gdzie panują warunki bardzo wysokiej eksploatacji – np. we wszelkich silnikach, etc. Przykłady ich zastosowania to motoryzacja, branża budowlana oraz szeroko rozumiany przemysł. Nakrętki samohamowne stosuje się w tych elementach budowy maszyn i wszelkich konstrukcji, które narażone są podczas swojej pracy na wysokie wstrząsy oraz wszelkie drgania. Takie wstrząsy i drgania to standard podczas pracy maszyn czy poruszania się jakiegokolwiek pojazdu. W celu, by było to bezpieczne i w ogóle możliwe, stosuje się nakrętki samohamowne, by stabilizować połączenia wszelkich śrub.

Co wpływa na cenę nakrętek samohamownych i ile one kosztują?

Wysoko jakościowe nakrętki samohamowne są wykonane z najbardziej odpornych materiałów. To gwarancja tego, że będą one żywotne oraz, iż będą pracowały tak, jak należy. Dobrze, czyli profesjonalnie wykonana nakrętka pozwala na pozwala na wykorzystywanie jej w czasie procesów produkcyjnych bez obawy o nieprawidłowe dopasowanie nakrętki do śruby. Elementy tego typu produkowane są z najwyższej jakości stali nierdzewnej, stali węglowej lub stali kwasoodpornej. Dobre wykonanie to brak obaw o pęknięcie lub o wystąpienie jakichkolwiek wad konstrukcyjnych, a to ważne ze względu na pracę całych maszyn.

Najwyższe jakościowo nakrętki samohamowne dostępne są u producenta Stalmut. Od ponad 30 lat zajmujemy się produkcją elementów złącznych, które są szeroko stosowane oraz niezawodne.

Cena nakrętek samohamownych nie jest duża, a jednocześnie ich zastosowanie jest bardzo pożądane i niezastąpione. Nakrętki sprzedaje się zazwyczaj w całych zestawach po 10, 50 czy po 100 sztuk. Przykładowa cena za zestaw 10 nakrętek to ok. 3 – 10 zł. Wszystko zależy od wielkości nakrętek oraz od klasy materiału, jaki był wykorzystany do produkcji danego elementu.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]

Podobne artykuły

Nakrętka samokontrolująca - którą stroną zakłada ją się na śrubę
Nakrętki

Nakrętka samokontrolująca – którą stroną zakłada ją się na śrubę

Nakrętki samokontrujące (samohamowne, samozabezpieczające) to niewielkie elementy, które jednak mają ogromne znaczenie dla pracy maszyn oraz urządzeń. To właśnie te elementy sprawiają, iż maszyny i urządzenia działają poprawnie oraz w sposób bezpieczny. Co warto wiedzieć na temat nakrętek samokontrujących oraz jak zakłada się je na śrubę? Czym są nakrętki samohamowne? Nakrętki to elementy pojawiające się […]

Read More
Jak zmierzyć rozmiar nakrętki
Nakrętki

Jak zmierzyć rozmiar nakrętki?

Nakrętki to elementy pojawiające się w różnych konstrukcjach i maszynach, które gwarantują ich właściwe funkcjonowanie oraz wysoki poziom stabilizacji. Wykorzystuje się je dość powszechnie w budownictwie, w motoryzacji i w maszynach przemysłowych, we wszelkich elementach, które są szczególnie narażone na wstrząsy oraz na drgania. Czym charakteryzują się dobrej jakości nakrętki samohamowne i jej zmierzyć ich […]

Read More
Nakrętka samohamowna - jak działa
Nakrętki

Nakrętka samohamowna – jak działa?

Połączenia śrubowe nie działałyby tak jak powinny, gdyby nie odpowiednie elementy złączeniowe. Do tych ostatnich zaliczają się przykładowo nakrętki samohamowne, inaczej określane również samokontrolującymi lub samozabezpieczającymi. Są to niewielkie elementy o kształcie sześciokąta, którego celem jest zabezpieczenie połączenia śrubowego. Jak działa nakrętka samohamująca i w jakim celu się jej używa? Po co używa się nakrętek […]

Read More